Bakterie K.C. w galaretce agarowej -1000ml

KD-11244

Nowy

Bakterie nitryfikacyjne w galaretce

Więcej szczegółów

dostepna ilość 7

Realizacja 24 godziny

98,90 zł brutto

80,41 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Bakterie K.C. nitryfikacyjne   w galaretce - 1000ml (210 kulek w galaretce agarowej) porcja na 30m3 wody

Kulki filtracyjne składają się z substancji żelującej agar i  wypełnione są bakteriami nitryfikacyjnymi. Kulki w kontakcie z wodą i tlenem aktywują mikroorganizmy do życia które osiedlają się na mediach filtracyjnych. Wszystkie bakterie w żelu lub agarowej galaretce rozpuszczają się wolno i cały czas dostarczają młodych i głodnych bakterii do wody.

Bakterie należy podawać wiosną lub po każdym czyszczeniu filtra, można też systematycznie dodawać świeże kolonie bakterii co dwa tygodnie w celu uzyskania maksymalnej aktywności filtrów biologicznych.

  •     naturalne oczyszczanie wody
  •     zapewniają równowagę biologiczną
  •     szybki start filtra biologicznego
  •     rozkładają amoniak i azotyny
  •     redukcja osadów organicznych do 80%

Kulki filtracyjne zawierające bakterie nitryfikacyjne w stężeniu (jednostek tworzących kolonie) 5x10⁷ i są nietoksyczne dla ludzi i zwierząt. Po wpuszczeniu do wody od razu zabierają się do pracy i zapewniają optymalną równowagę biologiczną. Badania na Uniwersytecie w Giessen wykazały że kulki te zawierają bardzo dużą liczbę  różnorodnych szczepów nitryfikacyjnych. Otrzymujesz produkt o najwyższej jakości i wydajności.

Stosowanie:
Kulki dodaje się bezpośrednio do filtra biologicznego po kontakcie z wodą kulki całkowicie się rozpuszczą. Można włożyć kulki do komory z matą japońską, lub ceramiką zraszaną. Najszybciej rozpuszczą się w komorze z Helixem, będą tam swobodnie pływać i wymuszony ruch wody przez powietrze przyspieszy ich rozpuszczenie. Najskuteczniej kulki pracują w uprzednio oczyszczonej wodzie za pomocą prefiltra.
Oczywiście można dać kulki bezpośrednio do stawu, ale należy uważać by ryby nie potraktowały kulek jako paszy. Jednakże kulki nie są toksyczne dla ryb i po zjedzeniu rybom nic się nie stanie.


Aplikacja:
Co 10 dni dodać około 70 kulek na 10.000 litrów wody w stawie po każdorazowym czyszczeniu filtra lub po podmianie wody. Całość opakowania należy podać wiosną gdy woda osiągnie 12*C.
Nieszkodliwe dla roślin, po wprowadzeniu bakterii należy wyłączyć lampy UVC i ozon przez co najmniej 24 godziny. Należy zapewnić optymalne napowietrzanie, czym więcej tlenu tym aktywność bakterii jest większa.
                                                    
 
Każda aplikacja bakterii zmniejsza stres Koi, zapewnia szybsze i skuteczniejsze działanie systemu biologicznego, czysta woda, większa odporność ryb. Wydzielanie enzymów które zapewniają że ryby są mniej podatne na choroby grzybicze, rany i wrzody. Lepsze i stabilniejsze środowisko jakim jest dojrzała "żywa" woda.


                                                

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Bakterie K.C. w galaretce agarowej -1000ml

Bakterie K.C. w galaretce agarowej -1000ml

Bakterie nitryfikacyjne w galaretce