Filtr komorowy-BIOklar 60 MOV

F140

Nowy

Filtr biologiczny-komorowy ze złożem ruchomym

Więcej szczegółów

dostepna ilość 4

7 995,00 zł brutto

6 500,00 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Filtr komorowy BIOklar-60 MOV ze złożem ruchomym - 100 litrów Kaldnes

BlOklar MOVE to wersja dobrze znanego i przetestowanego w tysiącach stawów filtra BlOklar, ale z zastosowaną w trzeciej komorze technologią pływającego złoża „moving bed" zamiast wkładu Aquarock - wypalana glina. Jest to coraz bardziej popularna metoda filtracji w oparciu o medium filtracyjne jakim jest Kaldnes. Są to niewielkie kształtki plastikowe o ciężarze właściwym zbliżonym do wody, unoszące się swobodnie w toni wodnej i o bardzo dużej powierzchni biologicznie czynnej. Woda w komorze filtra wprawiana jest stale w ruch powietrzem podawanym od dołu tak, aby cała masa Kaldnes była w ruchu i nie tworzyły się martwe strefy. W wodzie nasyconej tlenem, na kształtkach Kaldnes błona biologicznie czynna pracuje znacznie intensywniej niż na innych statycznych mediach filtracyjnych. Istnieją strefy „młodej" błony na zewnątrz kształtek, stale ścieranej oraz „starej" od wewnętrznej strony. Proces nitryfikacji przebiega pełniej i bez niebezpieczeństwa wytworzenia się stref beztlenowych. Do filtra wystarczy podłączyć dostarczoną pompkę powietrzną i wsypać Kaldnes do trzeciej komory. Medium filtracyjne Kaldnes nie wymaga czyszczenia, można jednak usuwać zanieczyszczenia z odstojnika pod trzecią komorą filtracyjną tak jak w przypadku pierwszych dwóch komór.  Trzecia komora z pływającym złożem.
Dane techniczne:
- wejście: ø 25/32/40mm, wyjście: ø 110 mm
- zalecana wydajność pompy ok. 15 000 L/h
- wymiary: 185x95x90(H) cm
- pojemność filtra 900 L

W zestawie znajduje się pompa powietrza do napowietrzania. Dla modeli 8,15 i 30 zastosowano pompę powietrzną ACO-2208. Dla modelu 60 zastosowano pompę powietrzną HAP-60, dla większych modeli HAP-80.

Materiały filtracyjne:
I Komora – szczotki filtracyjne
II Komora – włóknina filtracyjna lub mata japońska*(BIOklar 60 - 726zł)
III Komora – Kaldnes 100 litrów


Czyszczenie filtra jest maksymalnie uproszczone. Zgrubne czyszczenie wykonuje się  częściej (co tydzień) i polega na usunięciu zanieczyszczeń z odstojników. Należy na chwilę otworzyć po kolei każdy z 2 zaworów pod każdym z 2 modułów, tam bowiem sendymentują najgrubsze zanieczyszczenia. Dokładniejsze czyszczenie wykonuje się otwierając na dłużej zawór w każdym z odstojników i w czasie kiedy woda uchodzi z modułu wzruszamy  szczotki  powodując zejście wraz z uchodząca wodą uwolnionych zawiesin. Należy poczekać aż cala woda ujdzie z poszczególnych komór.

Umożliwia to bezpowrotne usuniecie materii organicznej z ekosystemu jakim jest staw, nie wchodzi ona powtórnie w obieg materii. Wodę z odstojników kierujemy do kanalizacji lub np. do podlewania trawnika.

Z ostatniego modułu woda wraca do stawu pozbawiona wszelkich zawiesin i oczyszczona biologicznie ze szkodliwych produktów rozkładu i przemiany materii ryb.

Jeśli w stawie następują zakwity glonów, należy stosować lampy UV.

Dostępne dwa kolory (Wybór koloru uzależniony od aktualnych stanów magazynowych)


Filtry BIOklar MOV dostępne są także w wersji grawitacyjnej, w której woda ze stawu napływa do filtra pod wpływem siły grawitacji i po przefiltrowaniu przez wszystkie materiały jest  wypompowywana z ostatniej komory.
Poniżej animacja przedstawiająca przekrój filtra i zasadę działania:




Dostępne są następujące modele filtrów oznaczone od 8 do 200
8,15,30,60,120,140,200



Każdy filtr biologiczny by pracował efektywnie musi mieć wstępnie oczyszczoną wodę, wprawdzie szczotki służą jako komora odseparowująca największe zanieczyszczenia ale zanieczyszczenia wychwycone przez szczotki i tak w dalszym ciągu pozostają w całym obiegu, dopóki nie oczyścimy każdego odstojnika i nie wyczyścimy szczotek. Bardzo skutecznym rozwiązaniem tego problemu są prefiltry.
By odciążyć filtr biologiczny i zarazem przyspieszyć cykl azotowy, można zastosować filtry sitowe łukowe, bębnowe lub tkaninowe które służą do natychmiastowego pozbycia się zanieczyszczeń stałych i natychmiastowego wyeliminowania ich z obiegu. Są dwa rodzaje filtrów sitowych (Filtry sitowe-bębnowe w pełni zautomatyzowane lub filtry sitowe po których woda spływa grawitacyjnie, lub też tkaninowe) Stosowane sita mają wielkość od 300μ-mikronów do 50μ-mikronów. Przy czym sita poniżej 150μ-mikronów są dostępne tylko w systemach zautomatyzowanych - bez obsługowych filtrach bębnowych bądź też tkaninowych.

© UWAGA OPIS AUTORSKI KOIMARK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie KOIMARK.PL bez naszej zgody jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Filtr komorowy-BIOklar 60 MOV

Filtr komorowy-BIOklar 60 MOV

Filtr biologiczny-komorowy ze złożem ruchomym

Produkty powiązane