Filtr bębnowy-ProfiDrum-ECO-65/40

PD6540

Nowy

Prefiltr-Filtr wstępny

Więcej szczegółów

Na zamówienie - realizacja 7-10 dni

17 128,00 zł brutto

13 925,20 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Filtr wstępny-prefiltr ProfiDrum ECO-65/40 (z polipropylenu) przepływ MAX-50m3/h

Przepływ
50 m3/h
Wejścia
4 x 110 mm
Wyjścia
2 x 110 mm
Poziom wody
63 cm
Dł. x Szer. x Wys. =
85 x 85 x 88 cm

ProfiDrum Eco – to seria filtrów wyprodukowana z wytrzymałego polipropylenu (PP) , z wyjątkiem krytycznych elementów narażonych na duże naprężenia i tarcie które muszą być zrobione ze znacznie wytrzymalszego materiału jakim jest stal nierdzewna. Jest to np. rura doprowadzająca wodę do dysz wysokociśnieniowych oraz rama i wał bębna filtra. ProfiDrum Eco jest stworzony dla profesjonalnych hobbystów, którzy mają mniejsze zbiorniki i nie zdecydowali się na system filtrów ze stali nierdzewnej i dysponują mniejszymi środkami, ale zależy im na równie niezawodnej filtracji, zadowoleniu ze swoich inwestycji i zdrowiu Koi. Wszystkie części stalowe jak i całe filtry ze stali (ProfiDrum Stainless) wykonane są ze stali nierdzewnej 316. Bębny filtrów są pokryte przemysłowymi panelami filtracyjnymi ze stali nierdzewnej, tkane z siatki o przekroju oczek 70µm (mikronów). Na zamówienie, mogą być założone inne rozmiary siatek i taka opcja jest możliwa, może być również zainstalowana siatka nylonowa. Seria ProfiDrum Eco jest wyposażona w elektroniczną jednostkę sterującą która jest w zestawie, może być podpięta do napięcia 110/220 woltów , ewentualnie 12/24 woltów, oraz pompę napędzającą bęben i pompę wysokociśnieniową zaopatrujące w wodę dysze.

Seria Eco ma bardzo szeroki zakres przepływów i zastosowanie przy obiegach od 20m3 do 65m3 wody na godzinę.
Jednostka sterująca zapewnia:

- automatyczna identyfikacja informująca o czasie oczyszczania bębna
- nastawy długości czasu trwania samego płukania (czas ten jest w pełni regulowany w zakresie od 12 sekund do kilkunastu minut, w praktyce jedno płukanie powinno wynosić średnio około 30 sekund – czas ten w zupełności wystarcza na skuteczne oczyszczenie siatki)
- kontrola silnika obracającego bęben (podczas procesu spłukiwania)

- zakończenie procesu płukania (jeśli zintegrowany system czujników poziomu wody w komorze filtra zostanie osiągnięty do wymaganego stanu)


ProfiDrum Eco jest produkowany bez wlotów i wylotów, każdy potencjalny nabywca ma wybór do wytyczenia miejsc w których mają być wejścia i wyjścia i dopasować do swojego KOIpond (ile wejść na opływy denne i skimmery). W porozumieniu z firmą ProfiDrum, na życzenie klienta wloty i wyloty mogą być zrobione przez producenta ProfiDrum Eco jeśli nabywca sobie tego zażyczy i nie chce we własnym zakresie dopasowywać wlotów i wylotów (choć polipropylen jest bardzo łatwy do obrabiania).

W standardzie filtr ECO-65/40 wyposażony jest w cztery wejścia i dwa wyjścia.

Zasada działania filtrów bębnowych:
Woda przepływająca przez sito na bębnie pozostawia osad który ze sobą niesie, a czysta woda przeciska się przez oczka siatki i przepływa do komory filtra. W komorze filtra umieszczone są czujniki poziomu cieczy które informują sterownik o tym iż sito jest zapchane i należy je spłukać by woda mogła ponownie przepływać.
Silnik obracający bęben jest zasilany w taki sposób, by bęben obracał się i mógł być oczyszczany na całej powierzchni od strony zewnętrznej za pomocą dysz wysokociśnieniowych które spłukują nagromadzony wewnątrz osad pod bardzo wysokim ciśnieniem wody. W ten sposób brud osadzony na wewnętrznej stronie sita opada razem z tryskającą od zewnątrz wodą do rynny odpadowej umieszczonej w bębnie tuż pod górną częścią sita która podłączona jest bezpośrednio na zewnątrz filtra. W taki sposób odchody ryb, osad denny, muł, liście i wszystko co wpadnie na sito zostaje natychmiast odseparowane z całego systemu obiegu wody w której pływają nasze Koi. Szybkie odizolowanie odchodów karpi z całego obiegu powoduje mniejsze obciążenie filtrów biologicznych, przez co woda „zyskuje na czasie” w procesie denitryfikacji i cyklu azotowym. (Przy tak skutecznej i szybkiej filtracji wstępnej można mieć więcej ryb niż w tradycyjnych systemach filtracyjnych i co ważne można je karmić częściej bez wpływu na jakość wody)

Pamiętaj że każdy filtr wstępny (prefiltr) sitowy bądź  tkaninowy przyczynia się do natychmiastowego pozbycia się zanieczyszczeń stałych (odchody ryb, osad denny w postaci liści, trawy, niezjedzonego pokarmu i wszystkiego co opadnie na dno) i wyeliminowania tych zawiesin z całego obiegu. Efektem tego zabiegu jest przyspieszony cykl azotowy i mniejsze obciążenie filtra biologicznego przez co woda jest znacznie szybciej oczyszczana, a twoje ryby są zdrowsze i szczęśliwsze.

© UWAGA OPIS AUTORSKI KOIMARK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie KOIMARK.PL bez naszej zgody jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Filtr bębnowy-ProfiDrum-ECO-65/40

Filtr bębnowy-ProfiDrum-ECO-65/40

Prefiltr-Filtr wstępny