Filtr bębnowy-ProfiDrum-ST75e

PDST75e

Nowy

Prefiltr-Filtr wstępny

Więcej szczegółów

Na zamówienie - realizacja 7-10 dni

44 600,00 zł brutto

36 260,16 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Filtr wstępny - prefiltr ProfiDrum ST-75e ze  stali nierdzewnej 316 - przepływ MAX-90 m3/h

Przepływ
90 m3/h
Wejścia
5 x 110 mm
Wyjścia
4 x 110 mm
Poziom wody
74 cm
Dł. x Szer. x Wys. =
127 x 93 x 95 cm


ProfiDrum Stainless – to seria bardzo dużych filtrów wyprodukowana w całości ze stali nierdzewnej RVS316, wszystkie części statyczne jak i ruchome są wykonane z nierdzewnej stali. ProfiDrum Stainless jest stworzony dla profesjonalnych hobbystów, którzy mają bardzo duże zbiorniki i stawiają na bardzo duże przepływy, najmniejszy model ma już przepływ od 35m3/h. Jako że stal nierdzewna jest dużo droższa od polipropylenu seria tych filtrów jest dużo droższa w porównaniu do wersji Eco.

Bębny filtrów są pokryte przemysłowymi panelami filtracyjnymi ze stali nierdzewnej, tkane z siatki o przekroju oczek 70µm (mikronów). Na zamówienie, mogą być założone inne rozmiary siatek i taka opcja jest możliwa, może być również zainstalowana siatka nylonowa. Seria ProfiDrum Stainless jest wyposażona w elektroniczną jednostkę sterującą ProfiDrum Connect która jest w zestawie, może być podpięta do napięcia 110/220 woltów , ewentualnie 12/24 woltów, oraz pompę napędzającą bęben i pompę wysokociśnieniową zaopatrujące w wodę dysze.

Seria Stainless ma bardzo szeroki zakres przepływów i zastosowanie przy obiegach od 35m3 do 90m3

Jednostka sterująca zapewnia:

- automatyczna identyfikacja informująca o czasie oczyszczania bębna
- nastawy długości czasu trwania samego płukania (czas ten jest w pełni regulowany w zakresie od 12 sekund do kilkunastu minut, w praktyce jedno płukanie powinno wynosić średnio około 30 sekund – czas ten w zupełności wystarcza na skuteczne oczyszczenie siatki)
- kontrola silnika obracającego bęben (podczas procesu spłukiwania)
- zakończenie procesu płukania (jeśli zintegrowany system czujników poziomu wody w komorze filtra zostanie osiągnięty do wymaganego stanu)

W standardzie filtr ST-75e wyposażony jest w pięć wejść i cztery wyjścia.

Zasada działania filtrów bębnowych:

Woda przepływająca przez sito na bębnie pozostawia osad który ze sobą niesie, a czysta woda przeciska się przez oczka siatki i przepływa do komory filtra. W komorze filtra umieszczone są czujniki poziomu cieczy które informują sterownik o tym iż sito jest zapchane i należy je spłukać by woda mogła ponownie przepływać.
Silnik obracający bęben jest zasilany w taki sposób, by bęben obracał się i mógł być oczyszczany na całej powierzchni od strony zewnętrznej za pomocą dysz wysokociśnieniowych które spłukują nagromadzony wewnątrz osad pod bardzo wysokim ciśnieniem wody. W ten sposób brud osadzony na wewnętrznej stronie sita opada razem z tryskającą od zewnątrz wodą do rynny odpadowej umieszczonej w bębnie tuż pod górną częścią sita która podłączona jest bezpośrednio na zewnątrz filtra. W taki sposób odchody ryb, osad denny, muł, liście i wszystko co wpadnie na sito zostaje natychmiast odseparowane z całego systemu obiegu wody w której pływają nasze Koi. Szybkie odizolowanie odchodów karpi z całego obiegu powoduje mniejsze obciążenie filtrów biologicznych, przez co woda „zyskuje na czasie” w procesie denitryfikacji i cyklu azotowym. (Przy tak skutecznej i szybkiej filtracji wstępnej można mieć więcej ryb niż w tradycyjnych systemach filtracyjnych i co ważne można je karmić częściej bez wpływu na jakość wody)

Pamiętaj że każdy filtr wstępny (prefiltr) sitowy bądź  tkaninowy przyczynia się do natychmiastowego pozbycia się zanieczyszczeń stałych (odchody ryb, osad denny w postaci liści, trawy, niezjedzonego pokarmu i wszystkiego co opadnie na dno) i wyeliminowania tych zawiesin z całego obiegu. Efektem tego zabiegu jest przyspieszony cykl azotowy i mniejsze obciążenie filtra biologicznego przez co woda jest znacznie szybciej oczyszczana, a twoje ryby są zdrowsze i szczęśliwsze.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Filtr bębnowy-ProfiDrum-ST75e

Filtr bębnowy-ProfiDrum-ST75e

Prefiltr-Filtr wstępny