ProfiDrum-CombiBio 50

PDCB50

Nowy

Filtr wstępny i biologiczny

Więcej szczegółów

Na zamówienie - realizacja 7-10 dni

23 800,00 zł brutto

19 349,59 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Filtr wstępny i biologiczny ProfiDrum CombiBio 50 (z polipropylenu) przepływ MAX-50m3/h

ProfiDrum CombiBio to połączenie wszystkich doświadczeń w dziedzinie filtracji mechanicznej i biologicznej, a w efekcie rozwiązanie"pod klucz". Wystarczy podłączyć wlotami oraz wylotami do swojej hydrauliki PVC oraz pomp i podłączyć wtyczkę 220V ;-). System ten opiera się na zasadzie "ruchomego złoża" w połączeniu z filtrem bębnowym RDF w jednej obudowie. Między komorą ze złożem ruchomym, a komorą bębna znajduje się silnik i dmuchawa membranowa oraz zintegrowana pompa wysokociśnieniowa (do czyszczenia RDF). Wszystko schludnie schowane w suchej komorze z dala od wody. CombiBio jest oparty na wszystkich podzespołach które montowane były do tej pory w pojedynczych filtrach bębnowych ProfiDrum.

Filtr dostarczany jest z  pokrywą, dmuchawą membranową HP, dyfuzorem talerzowym oraz medium fluidalnym 50litrów Hel-X 13KLL+. Opcjonalnie jest możliwość zintegrowania  zatapialnego żarnika UVC. ProfiDrum CombiBio może być dostarczony w dwóch niewielkich rozmiarach, przy maksymalnym przepływie 30m3 lub 50m3  wody na godzinę.

 

ProfiDrum CombiBio jest produkowany już z wspawanymi wlotami:

CombiBio 30 ma 3 wejścia 110mm oraz 2 wyjścia 110mm (Wysokość wody 78cm Dł.154cm, Szer.59cm, Wys.97cm)

CombiBio 50 ma 4 wejścia 110mm oraz 3 wyjścia 110mm (Wysokość wody 78cm Dł.207cm, Szer.82cm, Wys.97cm)

Jednostka sterująca zapewnia:

- automatyczna identyfikacja informująca o czasie oczyszczania bębna
- nastawy długości czasu trwania samego płukania (czas ten jest w pełni regulowany w zakresie od 12 sekund do kilkunastu minut, w praktyce jedno płukanie powinno wynosić średnio około 30 sekund – czas ten w zupełności wystarcza na skuteczne oczyszczenie siatki)
- kontrola silnika obracającego bęben (podczas procesu spłukiwania)
- zakończenie procesu płukania (jeśli zintegrowany system czujników poziomu wody w komorze filtra zostanie osiągnięty do wymaganego stanu)


Zasada działania filtrów bębnowych:

Woda przepływająca przez sito na bębnie pozostawia osad który ze sobą niesie, a czysta woda przeciska się przez oczka siatki i przepływa do komory filtra. W komorze filtra umieszczone są czujniki poziomu cieczy które informują sterownik o tym iż sito jest zapchane i należy je spłukać by woda mogła ponownie przepływać.
Silnik obracający bęben jest zasilany w taki sposób, by bęben obracał się i mógł być oczyszczany na całej powierzchni od strony zewnętrznej za pomocą dysz wysokociśnieniowych które spłukują nagromadzony wewnątrz osad pod bardzo wysokim ciśnieniem wody. W ten sposób brud osadzony na wewnętrznej stronie sita opada razem z tryskającą od zewnątrz wodą do rynny odpadowej umieszczonej w bębnie tuż pod górną częścią sita która podłączona jest bezpośrednio na zewnątrz filtra. W taki sposób odchody ryb, osad denny, muł, liście i wszystko co wpadnie na sito zostaje natychmiast odseparowane z całego systemu obiegu wody w której pływają nasze Koi. Szybkie odizolowanie odchodów karpi z całego obiegu powoduje mniejsze obciążenie filtrów biologicznych, przez co woda „zyskuje na czasie” w procesie denitryfikacji i cyklu azotowym. (Przy tak skutecznej i szybkiej filtracji wstępnej można mieć więcej ryb niż w tradycyjnych systemach filtracyjnych i co ważne można je karmić częściej bez wpływu na jakość wody)

Pamiętaj że każdy filtr wstępny (prefiltr) sitowy bądź  tkaninowy przyczynia się do natychmiastowego pozbycia się zanieczyszczeń stałych (odchody ryb, osad denny w postaci liści, trawy, niezjedzonego pokarmu i wszystkiego co opadnie na dno) i wyeliminowania tych zawiesin z całego obiegu. Efektem tego zabiegu jest przyspieszony cykl azotowy i mniejsze obciążenie filtra biologicznego przez co woda jest znacznie szybciej oczyszczana, a twoje ryby są zdrowsze i szczęśliwsze.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

ProfiDrum-CombiBio 50

ProfiDrum-CombiBio 50

Filtr wstępny i biologiczny