Filtr sitowy BOFITEC czarny-150μ

B50201SSM150

Nowy

Prefiltr - filtr sitowy łukowy

Więcej szczegółów

Na zamówienie - realizacja 7 dni

1 084,00 zł brutto

881,30 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Filtr sitowy BOFITEC-150μ mikronów kolor czarny

Filtr sitowy BOFITEC-DesignPlus to mały, kompaktowy filtr sitowy stosowany jako filtr wstępny.
Filtr jest bardzo efektywny w usuwaniu zanieczyszczeń stałych nie mniejszych niż 150μ mikronów.

W zestawie znajduje się otwornica którą należy wywiercić otwór do zamontowania króćca na wąż.
Wlot można zainstalować na środku komory wlotowej bądź z lewej lub prawej strony - w zależności od tego jak chcemy ustawić filtr.
Króciec na wąż oraz zawór spustowy są w komplecie razem z pokrywą i sitem szczelinowym 150μ.

Wymiary (dł. x szer. x wys.): 50 x 25 x wysokość z pokrywą 55 cm
Wydajność pompy: producent dedykuje ten filtr do max 10m ³/h ale nie należy przekraczać 8m³/h, w przeciwnym razie woda będzie spadała zbyt nisko nie trafiając na środek sita, w efekcie woda nie będzie skutecznie oczyszczana. Jest filtr o małych kompaktowych rozmiarach i nadaje się tylko do niedużych zbiorników max 6-8m3.
Dostępne kolory: Zielony, Czarny, Terakota


1. Wejście do podłączenia pompy 25/32 lub 40mm

2. Wyjście 110mm

3. Zawór spustowy

4. Sito 150μ mikronów

5. Pokrywa filtra


W komplecie znajduje się bardzo praktyczna pokrywa, która może również służyć jako doniczka. Można w niej  posadzić rośliny które zamaskują całe urządzenie, przez co filtr wtopi się w otoczenie i będzie niezauważalny.Jak każdy filtr pracujący w systemie zasilanym pompą, musi koniecznie stać powyżej lustra wody, tak by woda z siłą grawitacji swobodnie spadała  do zbiornika.Zasada działania filtrów sitowych w skrócie:

Zadaniem filtra sitowego łukowego jest jak najszybsze odseparowanie zanieczyszczeń stałych z obiegu wody naszego KOIpond. Te filtry z łukowym, stalowym, nierdzewnym sitem stworzone są do staczania się wody, która spada grawitacyjnie po sicie a wszystkie zanieczyszczenia stałe większe od mikro szczelin pozostają na nim staczając się w dół. Czysta woda przedostaje się przez mikro szczeliny i spada swobodnie siłą grawitacji do dolnej części filtra skąd trafia z powrotem do KOIpond lub do filtra biologicznego.
Filtry sitowe mają swoje ograniczenia w stosunku do wielkości stosowanych sit, czym większe oczka sita tym większy przepływ ogólny, ale czy mniejsze mniejsze oczka sita tym lepsze wyłapywanie zanieczyszczeń, w tym momencie powstaje problem natury swobodnego grawitacyjnego przepływu wody. Nie da się zastosować w tych filtrach sit mniejszych niż 150μ, bo woda nie będzie mogła swobodnie spadać. Najczęściej stosuje się sita 300μ do większych przepływów, ale są też dostępne filtry z sitami 200μ i 150μ.

Ten film przedstawia Bofiteca podczas pracy

 


Ten film przedstawia przekrój filtrów sitowych i to co dzieje się z wodą podczas pracy.


Pamiętaj że każdy filtr wstępny (prefiltr) zewnętrzny przyczynia się do natychmiastowego pozbycia się zanieczyszczeń stałych (odchody ryb, osad denny w postaci liści, trawy i wszystkiego co opadnie na dno) i wyeliminowania ich z całego obiegu. Efektem tego zabiegu jest przyspieszony cykl azotowy i mniejsze obciążenie filtra biologicznego przez co woda jest znacznie szybciej oczyszczana, a twoje ryby są zdrowsze i szczęśliwsze.

© UWAGA OPIS AUTORSKI KOIMARK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie KOIMARK.PL bez naszej zgody jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Filtr sitowy BOFITEC czarny-150μ

Filtr sitowy BOFITEC czarny-150μ

Prefiltr - filtr sitowy łukowy