Filtr sitowy łukowy MIDI SIEVE 12m/3

SK332

Nowy

Prefiltr - filtr sitowy łukowy

Więcej szczegółów

Na zamówienie - realizacja 7 dni

3 340,00 zł brutto

2 715,45 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Filtr sitowy łukowy MIDI SIEVE firmy AquaForte - 300μ mikronów (Wersja przystosowana tylko do pracy z pompą)

Mniejsza wersja Midi Sieve o mniejszych wymiarach i mniejszym przepływie. Materiał polipropylen zgrzewany.
Idealny filtr do zbiorników z pompą nie przekraczającą 12 m3/h może być stosowany jako skuteczny filtr wstępny (prefiltr). MIDI SIEVE stworzony został do pracy z małymi systemami filtracji w połączeniu np. z (beadfilter-filtr perełkowy) lub z innymi filtrami zasilanymi niedużymi pompami. Odpływ podłącza się do długiej rury ssącej, która wyciąga wodę z pod pływaka aby zapobiec zasysaniu powietrza przez pompę.

- 110mm wlot
- 63mm połączenie z pompą na rurę PVC
- 63mm połączenie z wylotem do usuwania odpadów
- ekstremalnie kompaktowe wymiary!
- 300 mikronów sito ze stali nierdzewnej (w filtrze zostaną wszystkie zanieczyszczenia większe niż 300 mikronów)

Wymiary (dł. x szer. x wys.): 56 x 27 x 74 cm waga 13kg
Wydajność pompy: ± 12m ³ / hJak każdy filtr pracujący w systemie zasilanym pompą, musi koniecznie stać powyżej lustra wody, tak by woda z siłą grawitacji swobodnie spadała  do zbiornika.

                                                                           Poniżej film przedstawiający filtr  CompactSieve II podczas pracy.


Zasada działania filtrów sitowych w skrócie:

Zadaniem filtra sitowego łukowego jest jak najszybsze odseparowanie zanieczyszczeń stałych z obiegu wody naszego KOIpond. Te filtry z łukowym, stalowym, nierdzewnym sitem stworzone są do staczania się wody, która spada grawitacyjnie po sicie a wszystkie zanieczyszczenia stałe większe od mikro szczelin pozostają na nim staczając się w dół. Czysta woda przedostaje się przez mikro szczeliny i spada swobodnie siłą grawitacji do dolnej części filtra skąd trafia z powrotem do KOIpond lub do filtra biologicznego.
Filtry sitowe mają swoje ograniczenia w stosunku do wielkości stosowanych sit, czym większe oczka sita tym większy przepływ ogólny, ale czy mniejsze mniejsze oczka sita tym lepsze wyłapywanie zanieczyszczeń, w tym momencie powstaje problem natury swobodnego grawitacyjnego przepływu wody. Nie da się zastosować w tych filtrach sit mniejszych niż 150μ, bo woda nie będzie mogła swobodnie spadać. Najczęściej stosuje się sita 300μ do większych przepływów, ale są też dostępne filtry z sitami 200μ i 150μ.                                                              Ten film przedstawia przekrój filtrów sitowych i to co dzieje się z wodą podczas pracy.


Pamiętaj że każdy filtr wstępny (prefiltr) zewnętrzny przyczynia się do natychmiastowego pozbycia się zanieczyszczeń stałych (odchody ryb, osad denny w postaci liści, trawy i wszystkiego co opadnie na dno) i wyeliminowania ich z całego obiegu. Efektem tego zabiegu jest przyspieszony cykl azotowy i mniejsze obciążenie filtra biologicznego przez co woda jest znacznie szybciej oczyszczana, a twoje ryby są zdrowsze i szczęśliwsze.

© UWAGA OPIS AUTORSKI KOIMARK - kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów produktów zamieszczonych w sklepie KOIMARK.PL bez naszej zgody jest zabronione!
Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Filtr sitowy łukowy MIDI SIEVE 12m/3

Filtr sitowy łukowy MIDI SIEVE 12m/3

Prefiltr - filtr sitowy łukowy