Podbierak-skarpeta (Koisok) Ø 24cm budżet

SF295

Nowy

Podbierak-skarpeta

Więcej szczegółów

dostepna ilość 2

Wysyłka 24 godziny

72,00 zł brutto

58,54 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Siatka-skarpeta (Koisok) (dedykowana dla Koi do 60cm ) wersja budżetowa

- średnica Ø24cm
- rączka drewniana
- długość siatki 130cm 


Produkt który powinien mieć pod ręką każdy szanujący się hodowca czy hobbysta. Siatka-skarpeta pozwala na bezpieczne przenoszenie ryb.
Można go używać przy sprzedaży Koi, lub przy zwykłym odławianiu ryb w celu np. pomiaru lub dokładniejszej obserwacji.

Nie jest to siatka do bezpośredniego łapania Koi w dużych zbiornikach - do szybkiego i wygodnego łapania ryb w dużym zbiorniku przeznaczone są specjalne podbieraki tzw. Koinet, są osadzone  na bardzo długim trzonku i o dużej średnicy samego kosza. Gdy złapiemy już Koi do Koinetu, z pomocą właśnie przychodzi nam tzw. Koisok. Koisok sprawdza się najlepiej podczas bezpiecznego przenoszenia ryb z KOIpond-stawu hodowlanego do zbiornika pomiarowo-obserwacyjnego lub na odwrót.

By bezpiecznie przenieść rybę za pomocą Koisok należy uprzednio zamoczyć go w wodzie by siatka była wilgotna i nie uszkodziła skóry Koi, następnie należy delikatnie podebrać Koi tak by ryba wpłynęła głową na przód przez średnicę wlotu z rączką, następnie drugi otwarty koniec Koisok trzymamy w lewej dłoni zaciskając ją tak by ryba nam nie wypadła. Przy przenoszeniu Koi na dalsze odległości można też dla bezpieczeństwa raz lub dwa skręcić przednią część z rączką w ten sposób uzyskamy zamknięty z obu stron bezpieczny rękaw. Gdy jesteśmy już nad zbiornikiem docelowym wkładamy Koisok do wody i zwalniamy uścisk lewej dłoni i nasz Koi znowu jest na wolności ;-)........

Poniżej film ilustrujący jak posługiwać się Koisok

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Podbierak-skarpeta (Koisok) Ø 24cm budżet

Podbierak-skarpeta (Koisok) Ø 24cm budżet

Podbierak-skarpeta

Produkty powiązane