Mutag BioChip 30TM BIG BAG 1500 lirów / 1,5m3 (Wkład do filtra)

MT30-1500

Nowy

Biologiczne medium pływające

Więcej szczegółów

dostepna ilość 90

Realizacja 5-7 dni

13 852,00 zł brutto

11 261,79 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Mutag BioChip 30™ - 1litr starczy na 1m3 wody w stawie!


  

BIG BAG 1500 litrów waga 165kg (1,5m3)

  • Rozmiar - Ø 30 mm (1")
     
  • Grubość - 1,1 mm
    
  • Materiał czysty PE
    
  • Aktywna powierzchnia - aż 5500 m²/m³
 !!!  
  • Kolor biały

Ewolucja rozmiarów i gęstości od 2008 roku

Mutag BioChip 30™ to rewolucyjne medium filtracyjne o bardzo porowatej, gigantycznej powierzchni czynnej. Wszelkiego rodzaju chipy mają swoje źródło w profesjonalnym oczyszczaniu ścieków komunalnych, ale zostały przystosowane do zastosowania w stawach rybnych. Biały dysk ma średnicę 30 mm i jest o grubości 1,1mm. Unikalna spieniona struktura  jest bardzo porowata i ma powierzchnię dla bakterii aż 5500m²/1m³ Jest to średnio 6-8 razy większa powierzchnia niż w przypadku tradycyjnych walców. W rezultacie trzeba mniej tych żetonów niż tradycyjnych pierścieni czy walców. Mutag BioChip 30™ wykonane są z czystego, spożywczego PE i nie zawierają materiałów pochodzących z recyklingu. 
Mutag BioChip 30™ są bezwonne i bardzo lekkie, nie potrzebują dużo energii by wprowadzić je w ruch (przez powietrze lub ruch wody). To może znacznie zmniejszyć koszty energii zużywanej przez pompy powietrza.
Zastosowanie: 


Mutag BioChip 30™ służą jako biologiczny środek filtrujący (stosowany po mechanicznym filtrze wstępnym-woda musi być wstępnie oczyszczona). Komorę filtra można wypełnić do 60% Mutag BioChip 30™ , 40% musi zajmować woda. Te Chipy mogą być również stosowane jako rozszerzenie dla istniejących już filtrów z ruchomym złożem-można dosypać je do innych mediów fluidalnych.


Mutag BioChip 30™ (Warunkiem stosowania tego medium jest kosz przelewowy który musi mieć oczka mniejsze niż średnica 30mm - nie nadają się do tego celu kosze z podłużnymi szczelinami przez które chipy mogą przelecieć i dostać się do pompy i zablokować wirnik, co gorsza są śmiertelnie niebezpieczne gdy zostaną pożarte przez głodne ryby-mogą utkwić w przełyku). 
10 litrów ma powierzchnię 55m² dla bakterii, która jest wystarczająca dla średniego obciążenia rybnego na ok. 20m³ wody w stawie.

Poniżej zdjęcia mikroskopowe biofilmu pokrywającego powierzchnię biochipa.

Wszystkie media fluidalne z PP potrzebują około 4-8 tygodni (w zależności od temperatury wody oraz obciążenia biologicznego) zanim zaczną swobodnie pływać. (Jest to czas w którym zachodzi tzw. proces "nasiąkania" media pokrywają się pierwszym biofilmem i ciężarem przypominają ciężar wody co pozwala im na swobodne pływanie.Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Mutag BioChip 30TM BIG BAG 1500 lirów / 1,5m3  (Wkład do filtra)

Mutag BioChip 30TM BIG BAG 1500 lirów / 1,5m3 (Wkład do filtra)

Biologiczne medium pływające

Produkty powiązane