HELX-13KLL+ 1 litr

ST-01/13KLL+

Nowy

Biologiczne medium pływające

Więcej szczegółów

dostepna ilość 118

Realizacja 24 godziny

7,00 zł brutto

5,69 zł netto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Pływające medium filtracyjne HEL-X-13KLL+    1 litr około 0,16kg (odmierzamy z worków 100 litrowych)

Od kilku lat w sprzedaży dostępne są biologiczne media pływające które robią naprawdę dobrą robotę w cyklu azotowym, przewagą  mediów pływających nad statycznymi jest stały dostęp do świeżej i mocno natlenionej wody i brak stref beztlenowych. Więcej o mediach filtracyjnych można poczytać w zakładce porady i media filtracyjne. Jednym z wielu pływających walców dostępnych na runku jest seria innowacyjnych walców HEL-X  media te charakteryzują się bardzo dużą powierzchnią chronioną czyli tą najważniejszą i najbardziej czynną. Walce HEL-X wyróżnia z pośród tłumu kształt i przekrój który przypomina rozwiniętą spiralę łańcucha DNA. Bardzo ważną cechą walców HEL-X jest ich zewnętrzna strona w postaci skręconej siatki pozwalającej wodzie na swobodny przepływ wody do wnętrza walca, oraz okrągły kształt bez wystających krawędzi po za średnicę walca. Budowa taka sprawia iż środek walca jest bardzo mocno natleniany przez świeżą wodę która non stop obmywa powierzchnię chronioną w rezultacie bakterie mają idealne warunki do życia. Jest też jeszcze drugi plus takiej budowy i przekroju, otóż walce HEL-X bardzo łatwo jest wprowadzić w ruch, woda przepływająca przez środek walca ułatwia pływanie, natomiast brak wystających krawędzi poza średnicę walca pozwala na swobodne odbijanie się od siebie walców co ułatwia im nieskrępowane pływanie gdyż zwyczajnie nie zaczepiają się o siebie w rezultacie (potrzeba bardzo mało energii by ruszyć te walce w toni wodnej).

                                                                 

HEL-X-13KLL+ to nowy rodzaj pływających pierścieni, jest to mniejszy brat HEL-X-17KLL,  podobny do 12KLL z tym że ma jeszcze bardziej skomplikowaną budowę i jego powierzchnia całkowita jest największa z pośród dostępnych na rynku walców pływających. Nadaje się również do filtrów zraszanych.

Powierzchnia całkowita 955m²/m³. Powierzchnia chroniona wewnętrzna wynosi aż 806m²/m³!!

Ze względu na bardzo duży obszar powierzchni chronionej medium to oferuje bardzo wysoce skuteczną filtrację biologiczną w porównaniu do innych pierścieni.

                                                                 
Porównanie powierzchni wkładów HEL-X w stosunku do K1:
 
KALDNES K1-1m3 - pow. całkowita 800m2/-pow. chroniona 500m2
HEL-X HXF17KLL-1m3-131kg-153tys. szt./-pow. całkowita 720m2  / pow. chroniona 589m2
HEL-X HXF12KLL-1m3-150kg-450tys. szt./-pow. całkowita 859m2 / pow. chroniona 704m2
HEL-X HXF13KLL+-1m3-160kg-391tys szt./-pow. całkowita 955m2 / pow. chroniona 806m2                                                          
Wszystkie media fluidalne z PE potrzebują około 4 tygodni zanim zaczną swobodnie pływać. (Jest to czas w którym zachodzi tzw. proces "nasiąkania" media pokrywają się pierwszym biofilmem i ciężarem przypominają ciężar wody co pozwala im na swobodne pływanie.


Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

HELX-13KLL+ 1 litr

HELX-13KLL+ 1 litr

Biologiczne medium pływające